Telefonní číslo a objednání

777 844 520

E-mail a objednání

avana@avana.cz

Otevírací doba

Po - So 10:00 - 22:00 Neděle dle objednávek

Co je lymfatická masáž

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému. Podobá se krevnímu oběhu a koluje v něm tekutina – lymfa, která odvádí odpadní látky z těla. Lymfatický systém je jedním z hlavních faktorů obranyschopnosti organismu.

Ručně prováděná lymfatická masáž má za úkol zlepšit proudění lymfy. Jestliže je oběh lymfy zpomalen, např. z důvodu nemoci, úrazu atp., zadržují se odpadní látky v těle. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cílené lymfatické masáže je možné lymfu rozproudit a zlepšit odplavení škodlivin z těla.  Je nejen zdraví prospěšná, ale také velice příjemná a uvolňující.

Naše nabídka lymfatických masáží

Manuální lymfatická masáž.

Ručně prováděná lymfatická masáž má za úkol zlepšit proudění lymfy. Jestliže je oběh lymfy zpomalen, např. z důvodu nemoci, úrazu atp., zadržují se odpadní látky v těle. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cílené lymfatické masáže je možné lymfu rozproudit a zlepšit odplavení škodlivin z těla.  Je nejen zdraví prospěšná, ale také velice příjemná a uvolňující.

Reflexní lymfatická masáž nártu a plosky nohy s účinností na celé tělo.

Vynikající velmi jemná a relaxační technika, která využívá přenosu nervových reflexů. Díky tomu doteky na periferii dolních končetin působí na celý organismus. Zaměřuje se na stimulaci a harmonizaci vnitřních orgánů a lymfatických cest. Ošetření trvá cca 60 minut. Doporučuje se opakovat 3x ve třech cyklech – celkem 9 ošetření (3 krátce po sobě -ideálně po týdnu, pak měsíc pauza, následně další tři atd.) Působí velmi dobře při psychickém a emočním zatížení.

Ceny najdete v Ceníku masáží.

Kdy lymfomasáž neprovádět

  • při otocích způsobených onemocněním srdce, ledvin, jater
  • při akutním virovém či bakteriální onemocnění
  • při akutním onkologickém onemocnění
  • při akutním žilním onemocnění
  • při otevřených ranách a defektech kůže
  • při zeleném očním zákalu
  • při neléčeném vysokém tlaku