Telefonní číslo a objednání

777 844 520

E-mail a objednání

avana@avana.cz

Otevírací doba

Po - So 10:00 - 22:00 Neděle dle objednávek

V AVANA wellness si můžete vybrat ze široké nabídky relaxačních jako i exotických masáží. Individuální přístup a laskavá péče je pro nás samozřejmostí.

Objednání na tel: 777 844 520

Ceny všech masáží najdete v Ceníku.

Masérky a maséři

 

Hana Dominiková

hankaweb

Vystudovala jsem Janáčkovu akademii múzických umění, obor činoherní herectví, ale vždy mě zajímalo propojení těla a duše a kouzelná síla doteku. Proto jsem se už za studií, v roce 2004, začala věnovat klasické masáži a absolvovala masérský rekvalifikační kurz. Postupně jsem se více zajímala o celostní pohled na zdraví a východní medicínu, což mě přivedlo k další kurzům: lymfatické masáži, reflexní masáži, masáži lávovými kameny a masáži havajské. Královnou mezi nimi a mojí oblíbenou je masáž havajská. Snoubí v sobě dynamiku a plynulost pohybu sladěného s hudbou, a proto má nejblíže k mé zálibě-tanci. Tanec je pro mě spojení dvou lidí, kdy jeden vede druhého, vzájemně se ovlivňují, jeden nabízí – dává a druhý přijímá a odevzdává se. Podobnost tance pak spatřuji i v masáži, která je také takovým rituálem, kdy spolu komunikují dvě těla. Ruce maséra, tedy moje, nachází zatuhlá a bolavá místa a uvolňují je a tělo masírovaného je přijímá a nechává na sebe léčivé doteky působit.

Potřeba hledat nové možnosti, jak pomoci masáží i v různých životních situacích, mě vedly k poznání i dalších jemnějších masérských technik: metamorfní technika tzv. Motýlí masáž a metoda Spinal touch.

Ať už se ale jedná o jakoukoli masáž, každý člověk je výjimečný a originální, a proto i každá masáž je pro mě tvůrčím procesem a možností pracovat jedinečně a originálně a to mě nesmírně baví.

Bude mi ctí o Vás pečovat.

Helena Sedlářová

Hela upravená

Profesionálně masíruji už více než 10 let. Po střední zdravotnické škole mě zájem o masírování přivedl k absolvování profesionálního ročního masérského kurzu. Péče o tělo a masáže mě tak zaujaly, že jsem se jim začala věnovat trvale. Působila jsem jako masérka hotelového wellness centra v Luhačovicích a také jako vedoucí relaxačního centra zdravotní zotavovny. Získala jsem přitom skvělé zkušenosti s lázeňskou péčí a stále se zdokonaluji dalšími specializovanými masérskými kurzy.

Masírování mě ohromně baví pro svůj vztah ke zdraví a péči o tělo. A také díky kontaktu s lidmi. Mám zvlášť ráda masážní rituály, což jsou kombinace různých masáží podle zájmu a potřeb zákazníků. Mezi mé nejoblíbenější masáže patří hawajská Lomi Lomi, čínská energetická masáž nebo masáž lávovými kameny.

Těším se na vás.

Peter Pelikán

Od mládí jsem byl spíše technicky založen, což dokazuje i záliba ve stavebnici Merkur a také studia na střední (mechanik seřizovač) a na vysoké škole (studium plastů). Zaměstnán jsem jako technik v oboru IT.
Před pár lety jsem byl „vtažen“ do wellness Avana, opět nejdříve jako technik (údržba zařízení), ale zásadnější byly momenty, kdy jsem si lehl na lůžko a nechal se opečovávat masážemi.
Netrvalo dlouho a přihlásil jsem se na masérský rekvalifikační kurz v Masérské a trenérské škole Mgr. Romana Šimáčka v Brně – Komín. Po státní zkoušce jsem absolvoval kurz Fundovaných doteků (trigrů) u Bc. Marie Procházkové a svá studia jsem pak ještě prohloubil kurzem klasických thajských masáží v Thajsku na ostrovu Koh Chang, kde jsem obdržel certifikát z chrámového komplexu Wat Pho.

Při masážích se snažím vnímat, co který klient potřebuje a promyslet, jakou techniku použít. Osvědčuje se mi kombinace tradiční švédské sestavy s prvky thajských masáží a je-li potřeba, přidám i hmaty trigrů. Další technikou, kterou rád nabídnu, je i reflexní lymfatická masáž.

 

Nabídka a popis masáží

Klasická relaxační a regenerační masáž

Masáž je ideální formou péče o tělo i duši, protože harmonizuje organismus jako celek. Díky masáži se zlepšuje prokrvení těla, zlepšuje oběh všech životně důležitých látek a tím dochází k celkovému očištění. Pravidelnou masáží zlepšujeme celkový zdravotní stav, imunitu organismu a získáváme svěží uvolňující pocit.

Sportovně rekondiční masáž

Rychlá, razantní a silná masáž, která se provádí před během nebo po sportovní zátěži. Regeneruje a navrací tělesnou kondici. Odstraňuje únavové látky, které se ve svalech nahromadily při sportovním výkonu. Masáž zahrnuje záda a šíji, hýždě stehna a lýtka.

Masáž horkými lávovými kameny

Výjimečnost této masáže spočívá v přikládání rozehřátých lávových kamenů na tělo, ruční speciální masáži aromatickým olejem a následné masírování kameny. Přiložené horké kameny v kombinaci s masáží jsou velmi účinné při bolestech zad, šíje, hlavy, kloubů a při křečích.

Indická masáž hlavy – antistresová

Intenzivní antistresová masáž šíje, ramen a hlavy, probíhá v sedě.

Čínská energetická masáž

Tato jemná masáž působí nejvíce na zádech ale i dolních končetinách. Stimuluje energetické dráhy (meridiány) tak, aby se blokovaná energie (čínsky čchi) znovu rozproudila a mohla vyživovat vnitřní orgány a harmonizovat celé tělo. Vynikající při pocitu únavy a rezignace, při studených končetinách a bolestech hlavy. Dodá novou sílu.

Havajská masáž (Lomi Lomi)

Výjimečnost havajské masáže spočívá v její dynamice pohybu. Využívá velmi plynulých měkkých i hlubokých technik vykonávaných především předloktími, lokty a dlaněmi maséra. Dokáže tak účinně uvolnit svalové blokády, odstranit bolest a opět rozproudit utlumenou energii.

Thajská kombinovaná

Kombinace klasické sestavy sportovní regenerační masáže s thajskou klasickou a thajskou olejovou masáží. Sestava je zvolená pro maximální uvolnění svalů, kloubů a obnovení proudění energie v energetických kanálech těla, tzv. meridiánech.

Těhotenská masáž

Citlivá a jemná masáž, která nastávající maminku pozitivně ovlivňuje na tělesné úrovni a přináší tak i psychickou podporu. Pomáhá uvolnit napětí a ztuhlost zádových svalů, břicha a končetin. Zlepšuje krevní oběhu, zmírňuje únavu, a rozprouděním mízního oběhu odstraňuje otoky. Při této masáži je každé klientce věnován zcela individuální přístup dle jejích tělesných potřeb.

Dětská uvolňující masáž

Jde o jemnou masáž zad, která harmonizuje dítě, ukotvuje ho a vyrovnává. Masáž pozitivně ovlivňuje děti, které trpí specifickými poruchami. Má blahodárný vliv na psychiku dítěte a pomáhá při úzkostných stavech. Pohladí duši každého dítěte.

Relaxační masáž obličeje a hlavy

Zlepšuje krevní oběh a pružnost pokožky obličeje a obličejových svalů. Má osvěžující a relaxační účinky především na centrální nervovou soustavu. Ulevuje od napětí a odstraňuje příznaky stresu a přetížení. Po této masáži se budete cítit skvěle a zářit vitalitou.

Masáž dlaní a prstů

Příjemná, méně tradiční zážitková masáž přinášející úlevu po celodenní námaze. Odstraňuje bolest a napětí a působí preventivně proti vzniku různých onemocnění rukou např. syndromu karpálního tunelu. Naše dlaně jsou plné reflexních bodů a tato masáž tak příznivě ovlivňuje zdraví celého těla.

Masáž chodidel

Provádíme jemnými uklidňujícími tahy. Masáž nervových zakončení na chodidlech má blahodárný vliv na nervovou soustavu, celkově uvolňuje a příznivě působí na psychiku. Díky množství reflexních bodů i tato masáž, podobně jako masáž dlaní, ovlivňuje příznivě zdraví celého těla.

Lymfatická masáž

Manuální lymfatická masáž.

Ručně prováděná lymfatická masáž má za úkol zlepšit proudění lymfy. Jestliže je oběh lymfy zpomalen, např. z důvodu nemoci, úrazu atp., zadržují se odpadní látky v těle. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cílené lymfatické masáže je možné lymfu rozproudit a zlepšit odplavení škodlivin z těla.  Je nejen zdraví prospěšná, ale také velice příjemná a uvolňující.

Reflexní lymfatická masáž nártu a plosky nohy s účinností na celé tělo.

Vynikající velmi jemná a relaxační technika, která využívá přenosu nervových reflexů. Díky tomu doteky na periferii dolních končetin působí na celý organismus. Zaměřuje se na stimulaci a harmonizaci vnitřních orgánů a lymfatických cest. Ošetření trvá cca 60 minut. Doporučuje se opakovat 3x ve třech cyklech – celkem 9 ošetření (3 krátce po sobě -ideálně po týdnu, pak měsíc pauza, následně další tři atd.) Působí velmi dobře při psychickém a emočním zatížení.